Etkinlikler Kent Konseyi 

Göçle Gelenlerin Uyumu Proje Görüşmesi

Adana Kent Konseyinde önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Center for International Private Enterprise (CIPE) Uluslararası Özel Girişim Merkezi Türkiye Proje Direktörü Osman Çakıroğlu, Uluslararası Kalkınma Yönetimi IDEMA Genel Müdür Yardımcısı Ahmet BATAT, Saha sorumlusu Mehmet Sarıca Adana Kent Konseyi Göç ve Mülteci Meclisimizi ziyaret ettiler. Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Göç ve Mülteci konseyi Başkanı olarak benim katıldığım toplantıda Göçle Gelenlerin Uyumu, Adana’daki Mevcut durum ve olası projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunduk.  

Okuyunuz
Etkinlikler Kent Konseyi 

Mülteciler İçin İmece Eğitimi

Adana Kent Konseyi Göç ve Mülteci Meclisi; BM Mülteci Yüksek Komiserliği ve Habitat Derneği tarafından başlatılmış olan Girişimci Destek Programları birinci aşama eğitimlerinden Sosyal ve Finansal Eğitim’e ev sahipliği yaptı. İmece Projesi olarak da bilinen projenin Adana toplantısı bir otelde gerçekleşti. Adana’da yaşayan Suriyeli mültecilerin yoğun katılım gösterdiği eğitimde Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Göç ve MülteciMeclisi Başkanı İsmail Güneş de hazır bulundu. İki gün süren toplantıda; mültecilerin sosyo-ekonomik durumlarının iyileşmesi için atılması gereken sosyal ve finansal adımlar anlatıldı. Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği’nin…

Okuyunuz
Etkinlikler Kent Konseyi 

Göç Ve Mülteci Meclisinin Kapasite Artırımı

Almanya Uluslarası İşbirliği Kurumu (GİZ) tarafından desteklenen ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı, (UCLG-MEWA) Tarafından hazırlanan Adana BŞB tarafından uygulanacak “Göç Ve Mülteci Meclisinin Kapasite Artirimi İle Yerel Seviyede Sosyal Uyumu Geliştirme Projesi” Başlangıç toplantısını gerçekleştirdik. Adana Kent Konseyi Göç ve Mülteci meclisinin sosyal uyumun sağlanması mültecilerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde toplumsal entegrasyonun sağlanması amacını desteklemeye dönük projede Göç ve Mülteci Meclisinin kapasitesinin arttırlması hedeflenmektedir. Bugünkü toplantıya konuya taraf olan bütün kurum ve kuruluşlarının katılımı sevindiriciydi.

Okuyunuz