Güneş, Gönüllülük ve Proje Deneyimlerini Anlattı

Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Y. Doç. Dr. İsmail Güneş, Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine İdeallerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmek konusunda çekinmeyin, sahip olduğunuz dinamizmle girişimci ve akılcı davranarak kendinizi hedefe yaklaştırırsınız dedi.

Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisine konuk olan Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Gaziantep Kent Konseyi Konferans salonunda gençlerle bir araya geldi. Güneş Gönüllülük ve Proje Deneyimleri konulu sunumunu gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Orhan Taşdoğan, Uzun süredir takip ettiğimiz projeler konusunda değerli deneyimlerini bizimle paylaşmak üzere davetimizi kabul ederek Gaziantepe gelen değerli hocamıza teşekkür ediyorum deneyimleri bizlere ileride yapacağımız faaliyetlerde ışık tutacaktır dedi.

Gençlere; Adana’da düzenlenen Avrupa ve Dünya Tekerlekli sandalye Basketbol şampiyonasının düzenleme süreci, Çukurova Üniversitesi İİBF öğrencileriyle gerçekleştirdikleri “Genç Yürekler” çevre projeleri ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Güneş, gençlere ideallerini ve hayallerini gerçekleştirmek konusunda çekinmemelerini sahip oldukları dinamizmin girişimci ve akılcı davranmaları durumunda kendilerini hedefe yaklaştıracağını belirtti. İsmail Güneş, gençlerin faaliyetlerinde paylaşımcı olmaları, güven esasına dayalı sürdürülebilir kurumsal ilişkiler kurmalarının uzun vadeli hedeflere erişimi mümkün kılacağını sözlerine ekledi.

Güneş, Aydın Üniversitesi tarafından düzenlenen Kent Konseyleri Kongresinde Adana Kent Konseyi olarak dezavantajlı grupların kente entegrasyonu kategorisinde En iyi Uygulamalar dalında birincilik ödülü aldıklarını da Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine paylaştı.

http://www.adananinsesi.com/haber/gunes-gonulluluk-ve-proje-deneyimlerini-anlatti-11700.html